Zajmuję się tematami związanymi z miłością, związkami, życiem singli, przemianami modeli kobiecości i męskości, a także rolą wyglądu w różnych obszarach życia. Moja praca zawodowa z jednej strony jest związana z badaniami i popularyzowaniem nauki w tych obszarach, z drugiej strony wspieram osoby w ich procesach przyglądania się schematom w jakich funkcjonują w związkach, a także  przyczynach życia „solo”.

Doktorat obroniłam z socjologii pisząc pracę na temat wielkomiejskich singli, obecnie kontynuuje badania dotyczące społecznego definiowania miłości oraz doświadczeń singli. Na co dzień pracuję w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego oraz prowadzę swoje działania pod marką  „Kody Miłości”.

Staram się łączyć teorię, badania z praktycznym ich wymiarem. Prowadzę webinary, szkolenia, warsztaty i sesje indywidualne w tych obszarach. Wiedzę zdobywałam w Laboratorium Edukacji i Psychoterapii zdobywając dyplom trenerki umiejętności psychospołecznych, w Noble Manhattan Coaching uzyskując certyfikat Coach Diploma, w Collegium Wratislaviense – certyfikat tutorski oraz w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązanach w Łódzi– I stopień praktyka metody TSR oraz szkolenie zaawansowane TSR w  Centrum PSR we Wrocławiu. Obecnie szkolę się w prowadzeniu terapii na kursach specjalistycznych. Skończyłam także kurs Mindfulness  oraz kurs  Compassion.

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Bliskich Związków oraz  Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, gdzie współpracuję w ramach Sekcji Socjologii Rodziny i Intymności oraz Sekcji Socjologii Ciała. Należę także do Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Od kilku lat współpracuję z  portalem Sympatia.pl pisząc artykuły na temat singli, związków i miłości oraz realizując i komentując badania. Współpracuję także jako komentatorka życia społecznego  z Dzień Dobry TVN, Radiem Zet, Wysokimi Obcasami, Gazetą Wyborczą, Twoim Stylem, PAP Nauka w Polsce, Dziennikiem Polska i Radiem Eska oraz innymi mediami.  Miałam przyjemność opowiedzieć o wyborach życiowych singli podczas TEDex Warsaw 2014. Prowadzę kanał Kody Miłości na Tik Toku oraz profil na Instagramie i Facebooku o tej samej nazwie.

Inspiruje mnie ciekawa rozmowa oraz podróże, także te wgłąb siebie.